Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

KONTAKTY

Daniel Dlouhý
Svatopluka Čecha 998/10
466 01 Jablonec nad Nisou
tel: +420 734 466 924
info(a)kupessens.cz


FAQ Colostrum Essens

Byl při výrobě colostra oddělen tuk od kaseinu?
Ano, tuk byl odstraněn.

 

Jaká forma zpracování byla použita? Pokud pasterizace, tak při jaké teplotě? V případě sušení, za tepla nebo vymrazováním? A pokud za tepla, tak při jaké teplotě?
Colostrum bylo pasterováno při 60 stupních po dobu 30 minut, sušeno bylo sprejově při 72 stupních.

 

Kolik hodin po porodu se colostrum, ze kterého vyrábíte náš produkt, odebírá?
Maximálně 48 hod.

 

Obsahuje náš výrobek lepek?
Colostrum neobsahuje lepek (lepek je bílkovina, která se vyskytuje v obilovinách, takže v mléce se přirozeně nevyskytuje).

 

Dobrý den, jsem ráda, že tento produkt se nachází v sortimentu Essens. Začali jsme s manželem užívat dle návodu, i přes vysokou kvalitu organizmus reagoval bouřlivěji. Bolesti v podbřišku se postupně rozšiřovaly až na bránici a ledviny, bolest hlavy a teplota 37,5.
Zkuste prosím colostrum užívat po jídle.

 

Jaký je obsah vitamínů a minerálů v mg na 1 tabletu?
Obsah je minimální, na dávkování vitamínů nebo minerálů colostrum nemá vliv a jeho obsah je díky dávce velmi nízký. Cenný je díky proteinové složce (imunoglobuliny, lactoferin).

 

A jak je to u autoimunitních poruch? Jaké je doporučení pro astmatiky, revmatiky a pak konkrétní dotaz na užívání u oční nemoci skleritida-episkleritida.
Teoreticky by se přípravek u autoimunitních chorob užívat neměl. Existují ale důkazy, že občas někomu s ekzémy nebo astmatem pomohlo. Nejlepší je osobní vyzkoušení.

 

Proč nemůže colostrum užívat člověk, který trpí autoimunitní nemocí?

Colostrum dodává látky, které zvyšují imunitní odpověď člověka. U autoimunitních onemocnění dosti často bývá imunitní systém příliš aktivní. Imunita často bývá „přemrštěná“ a naše tělo se tak v podstatě samo ničí. Při užívání colostra by mohlo dojít ke zhoršení stavu. Sami jsme sice žádný případ zhoršení nezaznamenali, doporučujeme ale opatrnost.

 

Chlapec známé užívá antibiotika a má v krku bakterii „zlatého stafylokoka“. Lékař mu zakázal jakékoliv mléčné výrobky při užívání antibiotik a jeho matka se mu bojí dávat colostrum. Jaký je váš názor?
Obvykle dochází k nežádoucí interakci antibiotik s mlékem. Dávka colostra je ovšem velmi nízká ve srovnání s mlékem. Ideální je co největší časový rozdíl mezi podáním antibiotika a colostra. Pokud antibiotika například užíváte ráno a večer, lze colostrum podat v poledne.

 

Dobrý den má colostrum účinek i při vysypání obsahu a následného užití? Jedná se o malé dítě do 3. let, které kapsli nepolkne.
Kapsli lze bez problémů vysypat a vmíchat do jídla nebo vlažného nápoje.

 

Chtěla bych se zeptat, kolik tablet colostra můžu dát dceři která má 11 let a váží 56 kg. Trpí hodně na angíny, má astma a zřejmě špatné spalování protože neustále přibírá. Mohlo by jí colostrum upravit tento problém? Hlavně co se týká toho přibírání.
Můžete dávat 2 tablety denně. Určitě dojde k posílení imunity a tím k poklesu počtu infekcí. Co se týče zvyšování hmotnosti, jedná se o úplně jiný problém a příčin může být celá řada: špatný jídelníček, nedostatek pohybu, hormonální problémy. Colostrum ale určitě neslouží k hubnutí.

 

Dobrý den, mám dotaz ohledně colostra a cukrovky. Mému otci razantně vzrostla cukrovka, inzulin si nepíchá, ale užívá léky. Trápí ho bolesti žaludku, celkový zdravotní stav není dobrý, má problémy s ledvinami. Chtěla jsem se tedy zeptat, zda by mu colostrum mohlo ulevit a pomoci snížit hladinu cukru a přispět k celkovému zdravotnímu stavu.
Colostrum určitě není schopno snížit hladinu cukru, je ale schopno zlepšit imunitu (odolnost vůči infekcím). Určitě může přispět ke zlepšení celkového stavu, je třeba ho ale užívat 2 až 3 měsíce, aby se dostavil efekt.

 

Prosím o názor, zda tento potravinový doplněk může pomoci i při problémech s chronickoubronchitidou a infekcemi.

Určitě, colostrum podporuje imunitní systém, takže chrání organismus před infekcemi nebo urychluje jejich léčení.

 

Dobrý den, asi 11let mám prokázanou diagnózu sclerosis multiplex. Vzhledem ke zvýšenému počtu infektu atp. bych měla zájem o Colostrum, ale nevím, jak s mojí nemocí a drahou léčbou.
Jelikož se jedná o autoimunitní onemocnění, tak colostrum nedoporučuji. Zkuste konzultovat s vaším ošetřujícím lékařem.

 

Chtěla jsem se zeptat, mám týden po porodu, jestli můžu užívat colostrum a máte nějaké zkušenosti s účinkem colostra na migrénu?
Colostrum užívat můžete. O účincích na migrénu nám není nic známo.

 

Ráda bych se zeptala, jaké dávkování Colostra by bylo vhodné, aby bylo dosaženo nárůstu svalové hmoty při sportu, synovi je 24 let, výška 195 a váha 112 kg.
Colostrum neslouží k nárůstu svalové hmoty, ale k podpoře imunity. Pro nárůst svalové hmoty je třeba používat jiné doplňky.

 

Dobrý den, bylo by možné porovnat colostrum s chlorellou a mladým ječmenem?
Je to srovnání nesrovnatelného. Mladý ječmen a chlorella jsou rostliny, takže obsahují minerály, vitamíny, případně nějaké bílkoviny. Colostrum je živočišného původu a kromě bílkovin, laktózy, minerálu a vitamínu obsahuje hlavně imunoglobuliny, které zaručeně ječmen a chlorella nemají a další důležité enzymy laktoferrin (protinádorové účinky), laktoperoxidázu (baktericidní a bakteriostatický účinek) a řadu růstových faktorů důležitých pro obnovu buněk. Mechanismy účinku jsou tedy úplně jiné. Ječmen a chlorellu je možno užívat jako zdroj vitamínu a minerálu a colostrum slouží k podpoře imunity.

 

Lze colostrum zapíjet horkými nápoji?
Imunoglobuliny se ničí při 60 stupních celsia, takže horký nápoj by neměl přesáhnout tuto teplotu.

 

Prosím chci se zeptat, proč colostrum není doporučováno dětem do 3 let?
Colostrum se dětem samozřejmě může podávat, vždyť první strava, kterou novorozenec dostane od své matky je právě colostrum. Na obalu je to uvedeno proto, že to ukládá legislativa (na dětech do tří let a těhotných ženách nejsou léky a doplňky stravy testovány z humánních důvodů), takže důvod je čistě legislativní.

 

Kdo provádí kontroly při odběru colostra, kde je zaručeno, že se jedná o skutečné colostrum a ne o sušené mléko?
Kontroly provádí:

  • Státní veterinární správa
  • dodavatel colostra

Hodnotí se mikrobiologické ukazatelé (celkové počty mikroorganismů, kvasinky a plísně, salmonella, listeria, E.coli a koliformní zárodky) + analytika (sušina, celkový obsah bílkovin, laktóza, tuk a obsah IgG). Každá šarže má certifikát, kde jsou všechny tyto hodnoty uvedeny. Mlezivo je odebíráno pouze do 48 hodin po otelení a měří se hustota a pH, což jsou ukazatele, kterými lze odlišit mlezivo od mléka. Rozhodující pro spotřebitele je hodnota IgG. Jeho hladina je v mléce 100× nižší než v colostru. U colostra od Essens je uveden obsah IgG ve výši 40 % z celkového obsahu bílkovin, což jiné firmy neuvádějí.

 

Je colostrum návykové? Proč se doporučuje přerušení užívání měsíc až dva?
Colostrum není návykové (jde v podstatě o potravinu). Můžete ho brát samozřejmě celoročně, protože to má preventivní význam.

 

Jak jsou chovány a živeny krávy, od kterých se colostrum odebírá? Jedná se o speciální chov nebo se odebírá colostrum od všech krav v ČR a následně se zpracovává výhradně pro Essens?
Colostrum je odebíráno od kráv z chovů v Moravskoslezském kraji, s kterými má zpracovatel smlouvy a jsou pod stálou veterinární kontrolou. Krávy mají běžnou stravu dle stanovených krmných dávek.

 

Dobrý den,mám otázku ohledně nových výrobků s obsahem colostra, konkrétně ke sprchovémugelu. Může se tento sprchový gel používat i pro intimní hygienu, a zda má i v tomto případě pozitivní účinky?

Obecně se na intimní místa doporučuje používat pouze vodu. Po použití gelu se nic nestane, ale v každém případě je třeba střídmosti, protože může dojít k vyhubení lactobacilů, který přirozeně sídli v těchto partiích a udržují kyselé pH.

 

Obsahuje kosmetika s colostrem paraben?
Kosmetika s colostrem je BEZ parabenu.

 

Chtěla bych se zeptat, jak je to s užíváním Colostra u dětí s diabetem? Moje desetiletá neteř letos onemocněla diabetem I. typu, má standardní postup léčby u dětí - píchá si 4× denně Inzulín. Může Colostrum příznivě ovlivnit její chorobu?
Colostrum má velmi nízký glykemický index, dávka je velmi malá, proto je VHODNÉ i pro diabetiky.

 

Může colostrum způsobovat zácpu?
Colostrum NEMŮŽE způsobit zácpu. V mnoha případech může nepříjemnou zácpu vyvolat změna prostředí, cestování, časté neurózy, celkové trávicí poruchy, zpomalený pohyb střev apod. V takových případech to však bývají projevy zácpy pouze krátkodobé, které samy přejdou nebo je lze lehce odstranit.

 

Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat, jak je to s užíváním Colostra při bezlepkové dietě…? Jestli užívat, jaké množství a jestli spíše ráno, nebo večer na noc?
S užíváním colostra při bezlepkové dietě není žádný problém, jelikož mléko (colostrum je první mléko), jak je známo, je přirozeně bezlepkové. Užívejte dle informací na obalu, tzn. 2 tobolky večer, pokud máte infekční onemocnění, tak si klidně dávkování zvyšte.

 

Měl bych dotaz, jestli sprchový gel s colostrem může používat dítě ve věku 1,5 roku. Na zádíčkách měl zarudlou pokožku, nevím z čeho a tak jsem nasadil sprchový gel s colostrem. Myslel jsem, že toto zarudnutí pokožky se ztratí, ale po třech dnech co jej používá tak pokožka více zarudla. Nevím, jestli je to nějaká reakce a ztratí se to po vyléčení pokožky, nebo tento gel není vhodný na dětskou pokožku.
Nemáme informace o tom, že by měl sprchový gel dráždit. Naopak v testech dráždivosti vždy vyšel jako nejlepší. Asi bude třeba najít příčinu zarudnutí (prádlo, mechanické tření, reakce na dietní chybu…). Příčin může být opravdu mnoho, ale riziko z přípravku s kolostrem je minimální.

 

Dobrý den, chci se zeptat, zda je náš tělový balzám s colostrem vhodné doporučit maminkám s malými dětmi na mazání?
Samozřejmě lze.

 

Obracím se na vás s dotazem, zda je možno užívat Colostrum a v jakém dávkování, když klient je částečně ochrnutý na jednu polovinu těla. Respektive pohybuje se ale s velkým třesem. Užívá několik léků a požádal mne, abych vám jej zaslal a poprosil o radu. Tady je seznam léků, které bere: Hedrol, Kalcium, Loseprasol, PK-Merta, Liskantin, Muran, Spasmet, # Galmed, Sirdalud. Doporučil jsem mu naše Colostrum s tím, že by mu mělo pomoct při regeneraci organismu a tím i k zlepšení zdravotního stavu. Můžete mi tedy doporučit dávkování a v jakém časovém období by se mohlo očekávat zdravotní zlepšení.
Dobrý den, nevidím žádnou kolizi s uvedenými léčivy. Vhodná dávka je 1 kapsle večer, dobře zapít.

 

Dobrý den ráda bych se zeptala ohledně Colostra. Mám kolegyni, které je 33 let a ona po porodu dostala lupénku, má ji na rukách na dlaních, ve vlasech, za krkem. Myslíte, že by pomohly colostrum tablety?
Dobrý den, ano colostrum by mohlo pomoci. Je to hodně individuální, protože i příčiny lupenky mohou být různé (genetika, imunita, zevní faktory…). Pokud je příčina v imunitě mohlo by colostrum pomoci. Za vyzkoušení to určitě stojí.

 

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na užívání colostra po operaci páteře. Zdali to má nějaké účinky či nikoli.
Pokud trpíte zároveň infekčními nemocemi nebo máte zažívací problémy, tak určitě. Samozřejmě colostrum není analgetikum, bolesti vás nezbaví, degenerativní změny také nezmizí.

 

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda lidé s diabetem by měli jíst colostrum nepřetržitě, nebo v jakých dávkách a jak dlouho? Mám na mysli jak lidi co si píchají inzulin, tak lidi, kteří jsou jenom pod dozorem lékaře.
Diabetici mohou jíst nepřetržitě, mohou si udělat jarní-podzimní kůru (2 balení), mohou užívat nárazově při akutním onemocnění (zde je třeba zvýšit dávky na 6-8 kapslí/den). Vždy záleží na konkrétním zdravotním stavu, pokud člověk trpí infekcemi velmi často, doporučila bych trvalejší užívání, pokud je nemocen pouze v sezóně chřipek, tak doporučuji začít 1 měsíc před vypuknutím epidemie.